Hoppa till huvudinnehåll
Hem
Gammal reklam från svenska tidningar
  • Förstasidan
  • Sök
  • Om Reklam Från Förr
  • Kontakt

Huvudmeny

  • Förstasidan
  • Sök
  • Om Reklam Från Förr
  • Kontakt

Coolaste Legot någonsin!

Publicerad 2019-03-16 av Adam Evertsson

Att få ljus i sitt Lego var något av det häftigaste jag kunde uppleva när jag växte upp. I min Lego-stad så drogs det sladdar till små ljusblock och det skapade en häftig kvällsstämning i några få hus som hade turen att få "el indragen" från Legos batterilåda. 

När Lego sedan släppte Light & Sound var jag därför helt såld! Plötsligt behövde man inte göra egna ljud i leken (kan diskuteras om det var bra eller dåligt) och det blinkade som på riktigt. Underbar känsla och ytterligare en nivå i leken.

Stort tack till Jonathan Johansson som skickade in bilden med all information om tidningen den kom ifrån.

Lägg till ny kommentar

Om textformat

Begränsad HTML

  • Tillåtna HTML-taggar: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Rader och stycken bryts automatiskt.
  • Webbadresser och e-postadresser görs automatiskt om till länkar.
Innehållet i detta fält är privat och kommer inte att visas offentligt.

Liknande annonser

Det fanns inga liknande bilder.

 

Image
En illustrerande bild med en person som flyttar en hög med annonser mot en dator som har webbadress serietidningsreklam.se på skärmen

Köp boken Serietidningsreklam!

Sidfot (för Reklam Från Förr)

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter